Black Friday

Yine, yeniden bir “Black Friday” geliyor..Hazır ol !!


Henüz Black Friday ile hala tanışmayanımız var mıdır?

Varsa hemen birkaç cümle ile Black Friday nedir?, Ne zaman başlar?, ilk nerede başladı? gibi soruları cevaplayalım.

Amerika’da Şükran Günü’nün (Thanksgiving day) ertesi Cuma gününe verilen isim olan Black Friday, özellikle elektronik ürünlerdeki büyük indirimlerle alışveriş çılgınlığı yaşanan gündür. Black Friday olarak adlandırılmasının sebebi ise insanların, indirimli ürünlere sahip olabilmek için birbirleriyle kıyasıya yarıştığı, trafiğin alt üst olduğu ve tüketicilerin alışveriş için birbirleriyle yarışmasından ortaya çıkan kargaşalar yüzünden, günlük akışın bozulmasına neden olmasıdır.

Black Friday günleri Amerika’da bir alışveriş çılgınlığı günü halinde gelenekselleşmiş , daha sonra buna Kanada ve İngiltere de dahil olmuştur. Ve giderek tüm Dünya ülkelerinin de dahil olacağı Black Friday (kara Cuma) günleri salgın bir hastalık gibi yaygınlaşmıştır.

Önceleri, elektronik ürünlerdeki % 80’e varan indirimlerle adını duyuran Black Friday alışveriş çılgınlığı, tekstil ürüleri, kişisel bakım ürünleri ve ofis ihtiyaçlarında ve daha birçok üründe % 50’e varan indirim fırsatları ile tüketicilerin vazgeçilmez alışveriş günü olmuştur.

Black Friday günü, mağazalar çok erken saatlerde açılıp, geç saatlere kadar süren alışveriş çılgınlığına imkan sağlamakta..

E-ticaretin de Dünya genelinde yaygınlaşmasıyla, internet alışverişi sayesinde insanlar, bulundukları mekanlardan ayrılmadan, yol için zaman harcamadan kolaylıkla, yurtiçi veya yurtdışı markalardan indirimli alışverişin keyfini yaşıyorlar. Black Friday günü veya diğer günlerde e-ticaret yoluyla indirimli ürünlerden alışveriş yapan tüketiciler, hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlamaktalar.

Markalar, Black Friday alışveriş çılgınlığı sayesinde yıl içerisinde satamadıkları, stoklarında kalan ürünleri eritme fırsatını yakalayarak, hem kendi ekonomilerini hem de ülke ekonomisinin canlanmasına katkı sağlamış olmakta.

Ülkemizde de markalar, Black Friday (kara Cuma) yani 24 Kasım tarihinde gerek mağazalardan gerekse internet satış sitelerinden, stoklarını eritme hazırlığındalar. Black Friday gününde indirime girecek ürün seçimlerini yaparak, ya belirli bir indirim oranı uygularlar ya da indirim kuponu olarak hazırladıkları kampanyaları yine kendi internet satış sitelerinden veya indirim kupon ve kampanyalardan haber veren sitelerden duyurularını gerçekleştirirler.

İnsanlar bir yıl boyunca Black Friday gününü sabırsızlıkla beklemekteler. İndirimli olarak satınalmak istedikleri ürüne stoklar tükenmeden sahip olabilmek için büyük izdihamların yaşandığı alışveriş çılgınlığına geri sayım başladı..

Black Friday gününü şimdiye kadar bilmeyenlere, duymayanlara duyurulur..

Black Friday’ı (kara Cuma) duymayan kalmasın!!

jarrt nedir?

Siz dükkanda gezerken, İnternette indirim kodu varsa bulup getiriyoruz.

Alışverişini tamamlarken geçerli kuponlardan haberdar olmak için